FATIMA Dance a Fitness, Ostrava
Studio FATIMA Ostrava na FacebookuStudio FATIMA Ostrava na Instagramu

Break dance

Pokud se zajímáte o akrobacii a zaujal vás street dance, pak nepohrdnete ani tímto stylem, který je jedním ze čtyř pilířů hip hopu. Má specifické taneční prvky, využívá break dance triky a kroky, které jsou technicky i fyzicky náročné. Mezi nejznámější prvky breakingu patří například power moves, který je charakteristickým svými točivými pohyby. Jde především o styl, design, kreativitu, fantazii a originalitu.

Pravidelné kurzy 

STUDIO FATIMA HRABŮVKA

středa 17,00 -17:55  Pavel Šafránek od 14.9.

Zápis zde

Najdete nás také na facebooku

O tanci Break dance

Vznik Break Dance (někdy chybně označovaného jako Brake Dance) datujeme na počátek 70. let do New Yorku, kde se vyvinul v souvislosti s novým hudebním žánrem – Break Beat. Na nově vzniklý styl zareagovaly nejdříve pouliční gangy, které začaly řešení svých sporů přesouvat na taneční parket, kde pořádaly tzv. Battles (v překladu "souboje"), ovšem nože a pěsti vystřídaly taneční kroky a akrobatické prvky.

S rostoucí popularitou Break Dance, jakožto stylu bezkontaktně napodobujícím roztržku mezi 2 gangy, samozřejmě rostla i originalita, úroveň a technika tanečníků. Přejímáním prvků z jiných tanečních stylů a bojových umění se tak Break Dance vyšplhal na dnešní úroveň, kde bychom sice nenašli mnoho původního, přesto označení "battle" používáme dodnes. Jak už bylo řečeno, od svých prvopočátků prošel Break Dance strmým vývojem, který si vyžádal i vlastní terminologii a s ní související kategorizaci prvků do skupin. Jednotlivé prvky předvádí b-boy/b-girl (kluk/holka věnující se Break Dance) ve svém výstupu propojené pomocí přechodů, aby tak docílil/a maximální plynulosti a kompaktnosti.

Jednou jsem slyšel názor, že Break Dance je jako psací písmo – člověk se nejdřív naučí psát jednotlivá písmena, ale aby mohl napsat slovo, musí se je naučit spojovat. Slovo pak můžeme považovat za breakový výstup :)

Skupiny Break Dance jsem seřadil podle toho, jak by se je měl začátečník postupně učit. Samozřejmě to není myšleno tak, že dokud nebudete perfektně ovládat veškeré existující krokové variace, nemůžete začít trénovat stojku, ale důležité je nepřeskočit žádnou kategorii, protože by se vám to mohlo v budoucnu vymstít.

Break Dance je v podstatě pyramida, kde jednotlivá patra představují úrovně obtížnosti, a tak všechna stojí na tom nejnižším – základech (stojka, hvězda, most, kotoul vpřed i vzad, základní freezy a základní footwork). Logicky z toho vyplývá, že čím je patro základů větší a pevnější, tím lépe se na něm staví složitější prvky. A naopak, jsou-li naše základy nedotažené, těžko na nich postavíme vysokou pyramidu. 

Zvětšit náhled
Break Dance - Fatima Dance a Fitness Ostrava
Zvětšit náhled
Break Dance Fatima Ostrava
Zvětšit náhled
Vystoupení break dance Ples show Fatima 2016
Zvětšit náhled
Break Dance - Fatima Dance a Fitness Ostrava
Zvětšit náhled
Vystoupení break dance Ples show Fatima 2016

[ ^ nahoru ^ ]