FATIMA Dance a Fitness, Ostrava
Studio FATIMA Ostrava na FacebookuStudio FATIMA Ostrava na Instagramu

Street dance pro děti

STRET DANCE – HIP HOP

Street dance je směsice pouličních tanců, jejíž původ nacházíme v Americe. Podtrhuje pouliční životní styl zejména mládeže. Tento styl tance a hudby má oblibu po celém světě, proto jsou v dnešní době kurzy street dance tak žádané. Street dance se dnes tančí hlavně pro radost, pohyb, vypracování postavy anebo pro jeho typickou hudbu, která tento tanec provází, a my se jí necháváme unést.

Nabíráme děti od 6 let výše. Děti mohou navštěvovat i více lekcí týdně. 

zápis do kurzů zde

STUDIO FATIMA HRABŮVKA

úterý 17:00 kurz pro děti od 6 let - Nora od 12.9.

ceník 

Twerk

Break dance

Videoukázka z vystoupení Street dance

Více o Street dance

Místem původu a vzniku street dance jsou americké ulice, kde těmito tanci hledali svobodu především černošští teenageři. Street dance je spojován nejen s typickou hudbou, ale také i stylem oblečení. In ve stylu street dance budete s kalhoty s nízkým rozkrokem, dlouhými volnými triky a dresy včetně doplňků jako jsou mohutné řetězy, kšiltovky a spousta dalšího typického oblečení. Ve street dance na druhé straně zeměkoule často soupeří dvě party, v souboji neboli anglicky battlu. Za doprovodu puštěné hudby se svou připravenou choreografíí soutěží o lepší. Ten se zajímavějšími kroky, skoky a pohyby je vítěz.

Mezi street dance se řadí Hip-hop, Break dance, R´n´B, Funky a jiné. Společným a důležitým prvkem všech těchto tanců je uvolněnost. Důležitým faktorem je vnímavost textu hudby, na kterou se zrovna tancuje. Všechny streetové tance jsou plné svobody a uvolněnosti, protože právě kvůli svobodě začaly vznikat.

Kurzy street dance jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, co se rádi hýbou a skáčou do rytmu a chtějí se s tímto stylem tance více seznámit. Při street dance se využívá celé tělo, především nohy, ale protáhnete si i záda, ruce, krční páteř... Právě u nás si pod vedením zkušené lektorky můžete vyzkoušet street dance a seznámit se tak i s ostatními styly tohoto stále více oblíbeného tance. 

Jednotlivé styly Street Dance

New style Hip Hop

Na hip hop music. Moderní styl tance kombinující různé funk styly, jazzový rytmus. Hudební předloha dle posledních trendů hip hop music.

MTV

MTV je v podstatě plné tohoto typu tance. Důraz je kladen na práci rukou, jemný pohyb vrchní části těla, klouzavé pohyby nohou, vlnivý a izolovaný pohyb.

House dance

Na deep house music. Druh urban tance koncentrovaný na práci nohou s funky postojem, oblíbený zejména v New Yorku a dnes již v celé Evropě. House je mix různých stylů jako salsy, uprocku, jazzu, stepu, jazz rocku a dalších prováděny do house hudby (elektronický styl).

Locking

Na funky music. Rychlé a ostré pohyby doplněné o vybrané pohyby nohou. Charakteristická je tzv. „lock pozice“, styl vytvořený před 30 lety Don Campbellockem společně se skupinou Lockers v Los Angeles.

Pravý funk

Bohatý styl a ladnost, živé pohyby, improvizace a zábavný charakter dotváří celkový dojem.

New jack swing, hype

Tanec inspirovaný hudbou konce 80. a začátku 90. let s různými krokovými variacemi a swingováním do pumpujícího beatu. Základním prvkem je „running man“ – simulace běhu, ale jste na místě, u nás známý jako SNAP podle kultovní skupiny.

Vogue

Styl, ve kterém převažuje afekt, preciznost, silný projev a především show.

Wack

Je podobný, ale není tak přehnaný jako Vogue. Patří sem především prezentace tanečníka, ladnost, ale i přesnost prvků a také trocha extravagance. Abyste těmto stylům dodali šmrnc, je nedílnou součástí váš obleček, kostýmek, boty na podpatku.

Tyto styly jsou právě především o prezentaci každého jedince, projevu, extravaganci a také sexappealu. Je důležité uvědomit si sám sebe a ukázat silnou stránku své osobnosti.


[ ^ nahoru ^ ]