FATIMA Dance a Fitness, Ostrava
Studio FATIMA Ostrava na Facebooku

HIIT WORKOUT

High Intensity Interval Training

Pravidelné lekce 

STUDIO FATIMA HRABŮVKA

úterý     17,30 - 18,25   trenér Adam 

čtvrtek  18,30  - 19,25. trenér Adam

pátek    18,00 - 17,55 trenér Adam

 zápis zde 

STUDIO FATIMA PORUBA a CENTRUM - neprobíhá

  

Intervalový trénink je intenzivní spalovací lekce vhodná pro ženy i muže. Cílem je zlepšit kondici, svalovou vytrvalost a podpořit spalování tuků.

Po prvotním zahřátí následují intenzivní části střídající posilování celého těla. Cvičení se skládá z 5 intenzivních jednoduchých cviků, které se opakují v 5 kolech v časových intervalech. Cvičí se s pomůckami jako bosu, stepy, činky, gumičky, overbaly.

Rádi přivítáme i pány, kteří sálové lekce nenavštěvují kvůli choreografiím.

Přínos

Podle studií HIIT cvičení zvyšuje výrazně hodnoty klidového metabolismu (RMR) po následujících 24 hodin z důvodu nadměrné spotřeby kyslíku po samotném cvičení. Jedná se o tzv. EPOC efekt, který výrazně urychluje metabolismus. To znamená, že po intenzivním HIIT tréninku spalujeme kalorie, i když se nehýbeme.

O HIITu

Jak již bylo řečeno, vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) je druhem kardio cvičení. Na rozdíl od dlouhotrvajících obyčejných cvičení, kdy nedochází k velkým výkyvům pulsu, tzn. že zůstává více méně stejný, HIIT je přesně tím, co říká jeho název: je vysoce intenzivní. Podobně jako u vzpírání i HIIT má krátké, ale výbušné cviky, po kterých následují malé přestávky.


[ ^ nahoru ^ ]