FATIMA Dance a Fitness, Ostrava
Studio FATIMA Ostrava na FacebookuStudio FATIMA Ostrava na Instagramu

SM systém

Spirální cvičení  je originální metoda jak léčit poruchy páteře, ale hlavně jak jim předcházet dostatečnou regenerací. 

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cvičení  se skládá ze sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Budeme cvičit s elastickým lanem:

Elastické lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně rostoucí síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály. Elastické lano můžeme chápat jako prodloužení svalových vláken aktivující spirálu. Cvičení s lanem umožňuje svaly posilovat a zároveň protahovat v době, kdy přirozeně relaxují.

Studio Fatima Hrabůvka

pátek   19,00

neděle  19:00

lektorka Nikola Vargová

Lekce trvají 45 minut

zápis do open lekcí a kurzů zde

Skolióza:

Léčí skoliózu skrze aktivaci svalových spirál. Tyto spirály vytahují páteř nahoru a dochází k její trakci. Díky cvičení SM systému, dochází k centraci páteře a vyrovnávání skoliotického držení těla. Viditelné výsledky, při pravidelném cvičení, se dostaví za 1-3měsíce při cvičení 2 x 30 minut každý den.

Pro těhotné:
Systém je výborné nenáročné cvičení v těhotenství, kdy zdravě posiluje svaly břišní, hýžďové a svaly pánevního dna. Díky propracovanému systému, se během cvičení protahují svaly přetěžované, jako je oblast krční a dolní část zad – bederní oblast. SM Systém je cesta ke zdraví maminky i dítěte.
Pro  děti:

Během růstu dítěte je velmi důležitý pravidelný pohyb a protahování svalů, zejména u dětí školního věku. Bohužel v posledních letech převažuje sedavý způsob života (sezení ve školních lavicích), který porušuje vzpřímené držení těla. Přibývá klidového statického zatížení a chybí dostatek přirozeného pohybu. Tato metoda je výborná k navrácení postavy do vzpřímené pozice.

 Spirální stabilizace je prevence vzniku:

skoliotického držení těla
těžkých poruch svalové balance
chybné koordinace chůze a běhu
degenerace páteře a velkých kloubů ve školních lavicích

Pro seniory seniory s artrózou:

Mnoho seniorů má problémy s artrózou v kyčelním a kolenním kloubu a obecně mají problémy s bezbolestnou chůzí. SM systém díky vyrovnání osy těla a správnému aktivování spirál, umožní zastavení a dokonce i zlepšení problému a artrózou. Zároveň umožní prodloužit dobu bezbolestné chůze a to v jakémkoli věku do 100 let.

Vyhřezlá ploténka

Tato metoda je výborná při léčbě vyhřezlé ploténky, která se skládá z léčebné varianty cviků. Tyto cviky důrazně ponechávají trup v základu pánve a nevychází z něj. Tak se neaktivují hluboké svaly zádové a meziobratlové ploténky mají možnost dobré regenerace nebo hojení výhřezu ploténky

Relaxace, protažení svalů v napětí (cílené anatomické masáže s protažením svalů, cviky relaxační a protahovací)
Posílení svalů oslabených (cviky posilovací)
Obnova funkce spirálních stabilizačních řetězců (cviky aktivující svalové řetězce)
Nácvik optimální koordinace pohybu, především chůze a později běhu (cviky koordinační)
Vytvoření individuálního léčebného plánu


[ ^ nahoru ^ ]