FATIMA Dance a Fitness, Ostrava
Studio FATIMA Ostrava na FacebookuStudio FATIMA Ostrava na Instagramu

Martina - Fatima

« zpět na seznam

Martina - Fatima

  • Proč bych měla tančit Orientální břišní tance ?   Neumím to, stydím se...

Břišní tanec není o dokonalém pohybu, jde o souznění těla s hudbou. Je dobré si zkusit jednu  moji lekci a pak  se rozhodnout , zda Vás  osloví hudba, pohyb, tanec...

Ale  hlavně, netrapte se tím, pokud Vám pohyby nejdou, chce hodně času i trpělivosti. Nesnažte se být dokonalá, buďte sama sebou. Srovnáte své tělo, přestanou vás bolet záda, budete se cítit krásnější, více sexy...možná i zhubnete. Břišní tance nejsou jen o pohybech v pánvi. Pracuje celé tělo, ruce i hlava. Pohyb a kontrolu nad tělem  časem ucítíte všude. Proto Vás bude po prvních lekcích tělo "bolet" prostě zapojíte svaly, které jste dosud nepoužívala. Mám ráda tanec celkově, zkoušela jsem leccos, ale orientální břišní tanac je jedinečný. Můžete ho tančit i ve vyšším věku, je ladný, ženský, má přirozené pohyby, prostě nádherný. A vidím jak se mi ženy pod mým vedením v kurzech mění. Jsou nádherné, usmívají se, učí se tančit jen tak, improvizovat a tak své negativní i pozitivní enegie vnést do každého pohybu svého těla.  Po lekci budete odpočatá, zrelaxivaná, a naplněná endorfiny. Budete šťastná.  Lekci vedu formou uceleného kurzu - pololetního a to od září - leden, únor- červen. V létě mívám open lekce.

  • Jak vedu lekci Orientální břišní tance ?

Každá má hodina začíná zahřátím a důkladným protažením celého těla. Dbám na to, aby si na mých kurzech a seminářích všichni dobře osvojili taneční základy, co nejlépe zvládli probírané prvky, které pak spojuji do různých kombinací nebo improvizací, kde vynikne osobnost každé tanečnice. Vím, jak jsou každé začátky těžké, proto mám pochopení a trpělivost pro cokoliv, co zrovna „nejde“.

Důležité pro mě je, abyste se vždy, alespoň na hodinku, příjemně odreagovali od stresu a starostí běžného života ve svých kancelářích nebo doma a dobrá nálada vám zůstala i do dalších dní. A co na sebe? Nechám to na Vás :-), ale teplákovku ne:-) , vemte elasťáky, top, triko, šálu, šátek přes boky, a ty co je to opravdu nadchne, se mohou i nazdobit, vzít si velké náušnice, penízková'ý šátek, kostým...udělejte vše pro to, abyste se cítila vyjímečná...

  • Jak vedu lekci Cardio Step Workout ?

Lekce je vedena formou intervalového tréninku. Jednoduché kombinace na bedýnkách ve velmi rychlém tempu, aby se nám zvedla tepová frekvence. Tato cardio část je proložena s posilováním především horní částli těla - středu těla-oblast pasu a boků v aerobním tempu. Jde o lekci při které se spálí opravdu hodně calorií. 
 

  • Jak vedu Lekce Cardio Jump Workout ?

Lekce je určena i těm, kteří se obávají klasické lekce Jumping, může to být bráno jako lekce Jumping pro začátečníky. Nicméně  se také pořádně zapotíte, volím jednoduché choreografie, běh na trampolíně a poté se posiluje, bez zátěže i s ní. Lekce je určena těm, kteří se chtějí také zpevnit v kritických partích. Je vhodná pro ty, co mají potíže s koleny, trampolína šetří klouby.

  • Jak vedu lekci Jumping junior - děti ?

Tato lekce je věnována jumpingu - tedy skákání na speciální trampolině, věnuji se technice skákání, jednoduché kombinace, nácvik kombinací. Sportovní hry jsou v každé části lekce.

  • Jak vedu  posilovací lekci Břicho zadek ?

Celá lekce je věnována kritickým partiím. Zadeček a bříško - stehna, zapojíme i zádové svaly- zpevníme střed těla.  Jde o intenzivní posilovací lekci, kterou vedu zábavně. Používám expandery, kotouče a také speciální paličky z lekce Pound Fit. Lekce je určitě vhodná i pro začátečníky a také pro ty, kteří nemohou skákat. Zahřátí je aerobní asi 5 minut a poté posilujeme.

  • Jak vedu lekci Zdravé tělo - posilování s malými míči ?

Jde o lekci v pomalejším tempu, v ponožnách na podložce. Posilujeme celé tělo, míče jsou ideální nářadí pro ty, kteří mají nějaký problém se zády, s klouby, nemohou skákat. Samozřejmě lze tuto lekci určit všem, kteří nemusí činky, chtějí více klidu, klidnější hudbu, relax a protažení. Ale i tak dají mal míče zabrat, takže jsou  vhodnou změnou k akčním lekcím. Zapojí se jiné svalové partie. Pracujeme hlavně na posilování středu těla, hezky se srovnáme.

  • Jak vedu lekce Pump Workout ?

Jde o intenzivní silový trénink. Lekce je vedena podobně jako trénink v posilovně. Používáme speciální osy s nakládacími kotouči, dále činky a další nářadí. Tedy pracujeme s váhami, posilujeme celé tělo. Vybudováním svalové hmoty se vám krásně vytvaruje vaše postava. Nebojte se posilování, svaly se vám jen tak nenabydou.

Zvětšit náhled
Cardio Step workout s Martinou ve Fatima Poruba
Zvětšit náhled
Cardio Jump Workout s Martinou ve Fatima Poruba
Zvětšit náhled
Cardio Step workout s Martinou ve Fatima Poruba
Zvětšit náhled
Cardio Step workout s Martinou ve Fatima Poruba
Zvětšit náhled
Cardio Step workout s Martinou ve Fatima Poruba
Zvětšit náhled
Cardio Jump Workout s Martinou ve Fatima Poruba
Zvětšit náhled
Cardio Jump Workout s Martinou ve Fatima Poruba
Zvětšit náhled
Břicho zadek
Zvětšit náhled
Lekce Břicho zadek s Martinou ve Fatima Poruba Duha
Zvětšit náhled
Pump workout Fatima Poruba

[ ^ nahoru ^ ]